לימודי שפות בחו"ל
לימודי שפות בחו"ל        למה קמפוס לימודים        קמפוס V.I.P        חברות וארגונים        כתבות ומאמרים
לימודים שפות יצירת קשר
טלפון רב קווי
03-5354449
לשיחת חינם
לחץ כאן

לימודי שפות תורמים למוח

לימודי שפות תורמים למוח לאחרונה אנו עדים למחקרים שמוכיחים שלימודי שפות עוזרים לנו לשמור על הזיכרון, תפקוד המוח והיכולת השכלית.
כך למשל, לפי מחקר שנערך במרכז למחקרים בריאותיים בלוקסמבורג, שליטה ביותר משתי שפות יכולה לחדד את המחשבה ולשפר את רמת הזיכרון אצל צעירים ובעיקר בקרב אוכלוסיה מבוגרת.

המחקר כלל 230 גברים ונשים בגיל 73 ששלטו ב2-7 שפות ו-44 מהם סבלו מבעיות קוגניטיביות כגון אובדן זיכרון או בעיות ריכוז והיתר לא דיווחו על בעיות שקשורות לזיכרון או לריכוז.
מהמחקר עולה שמשתתפי המחקר ששלטו ב-4 שפות ויותר סבלו פחות בצורה משמעותית מבעיות ריכוז או זיכרון. המסקנה של החוקרים היא שככל שאנחנו יודעים יותר שפות, כך אנחנו שומרים יותר על הזיכרון שלנו פורה ובריא.

בדיקה מעניינת נוספת שנערכה באקדמיה למתורגמנים של הצבא השוודי הראתה שלימוד שפה מהיר מאפשר לשמור על שיפור התפקוד של המוח.
לאקדמיה הגיעו צעירים שלא דברו שפות זרות ובאמצעות לימודי שפה אינטנסיביים, הצליחו ללמוד במהרה שפה זרה ואפילו לנהל בה שיחה שוטפת תוך 13 חודשים בלבד!

הקבוצה שלמדה את השפה הושוותה לקבוצת ביקורת ולשתי הקבוצות נערכו סריקות MRI ובעוד אצל קבוצת הביקורת מבנה המוח לא עבר שינוי, הרי שאצל הסטודנטים שלמדו שפות זרות באינטנסיביות מבוקר ועד ערב כולל סופי שבוע, צמחו חלקים במוח כמו ההיפוקמפוס שמעורב בלמידת תכנים חדשים.
 
למה לחכות שאפשר להתחיל ללמוד כבר עכשיו?
 
מחקר אחר הראה שמחלת האלצהיימר מתחילה מאוחר יותר אצל אנשים דו לשוניים או תלת לשוניים.
המסקנות שעולות ממחקרים אלה שיש הרבה סיבות בריאותיות טובות ללמוד שפה זרה, רצוי ללמוד אותה בצורה מואצת ואם כבר לומדים שפה, אז להתאמץ וללמוד יותר משפה זרה אחרת.
מלבד סיבות אטרקטיביות כמו חוויה מיוחדת, הכרות עם תרבות ושפה חדשה, קל יותר לטייל בחו"ל כשדוברים את השפה המקומית וכדומה, נוספו לנו החיזוקים הבריאותיים שקשורים לתפקוד המוח שלנו שמאט לקראת התבגרות ותהליך הזקנה.
המסקנה התבקשת היא שלא כדאי לחכות עם לימודי שפה ולהתחיל ללמוד שפה זרה ברגע שניתן, אך כמובן גם אם עד כה לא למדתם שפה חדשה, אפשר תמיד להתחיל ללמוד ולתת למוח חיזוקים נוספים.
 
שפרו את המוח – למדו שפה בחו"ל
 
לימודי שפות בחו"ל מאפשרים ללמוד את השפה ברמה מעמיקה ומקיפה יותר מלימודי שפה בארץ. אם הגעתם למדינה שדוברת את השפה, תוכלו להיחשף לשפה לאורך זמן וברמה אינטנסיבית יותר, כשאתם הולכים ברחוב, עומדים בתור לקולנוע, מזמינים מנה במסעדה, אתם שומעים ומשתמשים בשפה כל הזמן בניגוד ללימודי שפה בארץ בה אתם בעיקר לומדים ומשתמשים בשפה הזרה בכיתה או במינון נמוך רק תוך כדי אינטראקציה מבוקרת עם אנשים שדוברי השפה או כאלה שמלמדים או לומדים אתכם את השפה.

לימודי שפה בחו"ל מאפשרים לכם לתת לעצמכם הזדמנות ללמוד את השפה כאילו אתם תושבי המקום תוך התערות עם האוכלוסייה המקומית. כמו כן, בתי הספר שמלמדים שפות בחו"ל מציעים למי שמאוד רוצה לשפר את השפה או ללמוד שפה חדשה מהר יחסית, מסלולי לימוד אינטנסיביים שמציעים יותר שעות לימוד יום אחר יום, כך שתוך זמן קצר תדעו לדבר את השפה, לקרוא, לכתוב ותוך כדי ליהנות מחוויה מיוחדת מעבר לים.
זיכרונות נפלאים, חופשה חלומית, שפה חדשה, הכרות עם אנשים חדשים ומוח חזק יותר!
 
קמפוס לימודים מקבלת את שכרה ממוסדות הלימוד השונים לפיכך שירותי הייעוץ, הרישום וליווי הסטודנט אינם כרוכים בתשלום.
לימודי אנגלית בחו"ל
 
לימודי איטלקית באיטליה
 
לימודי ספרדית בספרד
 
לימודי ספרדית בדר' אמריקה
 
לימודי צרפתית בצרפת
 
לימודי צרפתית בשוויץ
 
לימודי סינית בסין
 
לימודי יפנית ביפן
 
לימודי גרמנית בגרמניה
 
לימודי גרמנית בשוויץ
 
לימודי פורטוגזית בברזיל
 
לימודי ערבית מרוקנית במרוקו
 
טיול אחרי צבא
 
פייסבוק לימודי שפות בחו"ל
 
לימודים בחו"ל
 
מורים בשנת שבתון
 
בניית אתרים עיצוב אתרים

תנאי שימוש באתר | מדיניות פרטיות

כל הזכויות שמורות לקמפוס לימודים בע"מ  כתובת: היסמין 1 רמת אפעל  טלפון: 03-5354449